Drukuj

IV Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

Na naszym Orliku w Wołowicach do współzawodnictwa przystąpiło 12 zespołów w dwóch kategoriach wiekowych, oddzielnie drużyny dziewcząt i chłopców. Rozgrywki odbywające się od 10 do 12 września wyłoniły najlepsze zespoły, które zakwalifikowały się do eliminacji wojewódzkich.

Uczestnicy Turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i koszulki. Wszystkim dzieciom gratulujemy sportowej postawy, a opiekunom drużyn –efektów szkoleniowych.

Zwycięskie drużyny w poszczególnych kategoriach:

·Dziewczynki 12-13 lat (roczniki 2000-2001) – Przeginia Duchowna „Kajasówka” (opiekun: Grzegorz Baranowski)

·Chłopcy starsi 12-13 lat (roczniki 2000-2001) – ZPO Wołowice (opiekun: Damian Sternal)

·Chłopcy młodsi 10-11 lat (roczniki 2002-2003) – ZPO Czernichów I (opiekun: Janusz Sroka)

Niestety podczas eliminacji na szczeblu wojewódzkim los nie okazał się łaskawy dla naszych drużyn. W rozgrywkach przeprowadzonych 18 września na Orliku w Wołowicach drużyna chłopców z ZPO w Wołowicach w wieku 12-13 latzajęła 3. miejsce, w tym samym dniu w Wadowicach dziewczynki z Przegini Duchownej w wieku 12-13 zajęły 2 miejsce. Na eliminacje rozgrywane następnego dnia w Kętach drużyna chłopców w wieku 10-11 lat z ZPO Czernichów z przyczyn niezależnych od siebie nie dotarła.

Za rok we wrześniu następna – V edycja Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska – już od dziś warto więc szlifować formę piłkarską!

Oprac: Edyta Urbańczyk-Kowalik