Drukuj

ORLĘTA– II Letni Turniej Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży w Wołowicach

W turnieju w kategorii chłopców w wieku 13-16 lat wzięło udział 7 sześcioosobowych drużyn. Najlepiej zaprezentowała się i w efekcie zajęła w tej kategorii I miejsce drużyna LKS „Piast” Farmina, II miejsce przypadło LKS „Nadwiślan” Rusocice, a na III miejscu znaleźli się chłopcy z ZPO w Czernichowie. W rozgrywkach uczestniczyły także drużyny: ZPO w Rybnej, SP w Przegini Duchownej, Gimnazjum w Kamieniu,ZPO w Wołowicach.

Do rozgrywek dziewcząt w wieku 7-13 lat przystąpiły trzy drużyny. Na I miejscu uplasowała się drużyna z ZPO w Rybnej, II miejsce przypadło dziewczętom z ZPO w Czernichowie, a III miejsce – ekipie z ZPO w Wołowicach. Natomiast w rozgrywkach dziewcząt w wieku 13-16 lat, do których również przystąpiły trzy drużyny I miejsce zajęły dziewczęta z ZPO w Rybnej, na II miejscu uplasowała się drużyna z ZPO w Kamieniu, a na III miejscu znalazły się dziewczęta z ZPO w Czernichowie.

W drugim dniu turnieju do rywalizacji przystąpili chłopcy w wieku 7-13 lat. Zgłoszono 5 drużyn, które rozegrały turniej w systemie każdy z każdym. W tej kategorii wiekowej miejsca na podium zajęli: I – ZPO w Czernichowie, II –LKS „Piast” Farmina, III –LKS „START” w Kamieniu. Dalsze miejsca przypadły SP w Rusocicach i ZPO w Rybnej.

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i puchary za udział w Turnieju, a drużyny zwycięskie – bony na zakup sprzętu sportowego. Nauczyciele i trenerzy tych drużyn będą mogli uzupełnić wyposażenie sal gimnastycznych i boisk w najbardziej potrzebny sprzęt sportowy, ufundowany przez Wójta jako nagrody dla najlepszych.